Dekpol zakończył realizację projektu Port Kopytkowo

Dekpol zakończył realizację projektu Port Kopytkowo

Dodano: 8.07.2019
W kategorii: Rynek komercyjny

Kolejna inwestycja w ramach generalnego wykonawstwa Dekpolu została zakończona. W Kopytkowie, przy skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą wojewódzką nr 231, ok. 80 km od Gdańska, powstał nowoczesny MOP czyli kompleks dla podróżnych i kierowców. Oficjalne otwarcie Portu Kopytkowo odbyło się w pierwszy weekend lipca.

Dekpol zakończył budowę MOP-u (miejsca obsługi podróżnych) w Kopytkowie przy autostradzie A1 i DW91, na trasie Warszawa – Łódź – Gdańsk. Port Kopytkowo to wyjątkowe miejsce dedykowane dla kierowców i podrożonych. Na terenie kompleksu wybudowano hotel, restaurację, bar ze strefą gier, centrum SPA, siłownię, pralnię, plażę, miejsca do grillowania, a także rozbudowaną strefę obsługi samochodów, w tym stację paliw, parking, myjnię TIR, serwis samochodów czy ładowarki pojazdów elektrycznych.

Przejęcie placu budowy przez Dekpol i rozpoczęcie prac miało miejsce w sierpniu 2017 roku. Na zakres robót budowlanych w Porcie Kopytkowo składało się kilka etapów. Pierwszy z nich stanowiła budowa stacji benzynowej BP. Przekazanie tego obiektu inwestorowi nastąpiło już w styczniu 2018 roku. Kolejną fazą projektu było powstanie hotelu z 52 pokojami. Dla osób potrzebujących odpoczynku w budynku powstała również strefa SPA. Część noclegowa zastała połączona ze strefą gastronomiczną, na którą składa się restauracja i bar.

Następny etap budowy stanowiła nowoczesna, czterostanowiskowa myjnia dla tirów, a w ostatnim etapie wykonane zostały liczne miejsca postojowe. W sumie powierzchnia parkingowa przy Porcie Kopytkowo stanowi około 50 tysięcy m2 i jest w stanie pomieścić nawet 250 samochodów ciężarowych. Dekpol odpowiedzialny był również za budowę dróg dojazdowych i przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej. Prace budowlane zostały zakończone w kwietniu br., a podpisanie protokołu końcowego nastąpiło pod koniec czerwca.

W miniony weekend miał miejsce Zlot Kierowców Zawodowych połączony z imprezą z okazji oficjalnego otwarcia Portu Kopytkowo. W ramach wydarzenia odbyły się liczne pokazy, konkursy i występy. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci jak malowanie twarzy czy dmuchawce. Na scenie zagościły m.in. takie zespoły jak Dejw, 2 plus 2 czy Weekend.

Tekst na podstawie informacji prasowej. Zdjęcie: materiały prasowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.