Korporacja Budowlana DOM generalnym wykonawcą inwestycji Polnordu w Olsztynie

Korporacja Budowlana DOM generalnym wykonawcą inwestycji Polnordu w Olsztynie

Dodano: 7.12.2017
W kategorii: Informacje z rynku

Korporacja Budowlana DOM Sp. z o.o. została generalnym wykonawcą drugiego etapu inwestycji Osiedle Tęczowy Las II (budynek 7) w Olsztynie. Spółka została wybrana w wyniku ogłoszonego przez Polnord przetargu, w którym złożyła ofertę o łącznej wartości 20,6 mln zł netto. Planowanym terminem zakończenia inwestycji jest III kwartał 2019 roku.

W ramach II etapu osiedla Tęczowy Las Polnord wprowadził do oferty 96 mieszkań. Wybór lokali jest wyjątkowo szeroki i obejmuje mieszkania o metrażach od 34 do 104 m kw. Są to kawalerki, lokale dwupokojowe, trzypokojowe, czteropokojowe, a nawet pięciopokojowe.

Inwestycja Tęczowy Las II to realizowany obecnie kolejny etap osiedla położonego w otoczeniu lasów, kilkaset metrów od jeziora Bartąg, z dobrym dostępem do centrum Olsztyna rozbudowywaną ulicą Płoskiego. Inwestycję cechuje wysoka jakość wykonania budynków o nowoczesnej architekturze, która idealnie koresponduje z leśnym otoczeniem. Osiedle jest przyjazne rodzinom, ma wewnętrzne dziedzińce pełne barw i estetycznych elementów małej architektury, a także duży i znakomicie wyposażony plac zabaw dla dzieci w każdym wieku.

– Ze względu na rosnące płace w sektorze budowlanym koszty generalnego wykonawstwa mogą mieć wpływ na ceny mieszkań w przyszłym roku. W Grupie Polnord staramy się minimalizować ten proces, m.in. poprzez wybór wykonawców w procedurze przetargowej. Optymalizacja kosztów budowy nie odbywa się ze szkodą dla jakości wykonania ani użytych materiałów – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord SA.

W mijającym roku Grupa Polnord wprowadzi do oferty łącznie ponad 1700 lokali. Bogata oferta pozwoliła Spółce do tej pory pobić już dwukrotnie historyczny kwartalny rekord sprzedaży mieszkań. Ponadto w pierwszych dziewięciu miesiącach br. Polnord zakontraktował 1034 lokale, o 10 więcej niż w całym roku ubiegłym.

Tekst na podstawie informacji prasowej. Zdjęcie: materiały prasowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.