Murapol kupił działkę przy ul. Pachońskiego w Krakowie

Murapol kupił działkę przy ul. Pachońskiego w Krakowie

Dodano: 21.05.2018
W kategorii: Informacje z rynku

Grupa Murapol, w ramach segmentu deweloperskiego prowadzonej działalności, sfinalizowała zakup prawa użytkowania wieczystego nieruchomości o powierzchni wynoszącej ponad 0,83 ha, zlokalizowanej przy ul. Pachońskiego w Krakowie. Transakcja opiewa na kwotę ponad 9 mln zł netto. Ponadto Grupa zakontraktowała w formie przedwstępnej umowy sprzedaży, nieruchomości sąsiadujące z zakupionym gruntem, zlokalizowane także przy ul. Pachońskiego w Krakowie, o łącznej powierzchni blisko 1,3 ha za kwotę ok. 19,9 mln zł netto. Na zakupionych i zakontraktowanych gruntach Grupa zrealizuje przedsięwzięcie deweloperskie obejmujące blisko 470 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 21,5 tys. mkw.

Podpisane umowy, tj. zakupu prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz przedwstępna umowa sprzedaży terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych przy ul. Pachońskiego w Krakowie zastępują przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości z dnia 9 listopada 2015 r., w zakresie ww. nieruchomości. Zawarcie umowy przyrzeczonej dot. zakupu zakontraktowanej nieruchomości nastąpi pod warunkiem uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę w terminie do 30 lipca 2019 r., przy czym w przypadku nieskorzystania przez Grupę z ww. warunku termin na zawarcie umowy przyrzeczonej został określony do dnia 30 sierpnia 2019 r. Poza powyższymi terenami inwestycyjnymi Grupa posiada zakontraktowane w formie umów przedwstępnych grunty z nimi sąsiadujące o łącznej powierzchni ponad 2 ha, na których zamierza wybudować ok. 530 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej blisko 23,5 tys. mkw.

– Kraków, znajdujący się w czołówce największych rynków mieszkaniowych w kraju, jest jedną z kluczowych lokalizacji na naszej mapie działalności. W stolicy Małopolski budujemy już 14 lat i to tutaj zrealizowaliśmy najwięcej inwestycji spośród wszystkich miast, w których jesteśmy obecni z ofertą. Projekt przy ulicy Pachońskiego będzie naszym 12 przedsięwzięciem deweloperskim w Krakowie – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. – Na nabytym terenie zrealizujemy pierwszy budynek w ramach inwestycji, która docelowo będzie wieloetapowym przedsięwzięciem deweloperskim. Kolejne obiekty powstaną na sąsiadujących z nim działkach, których zakup zamierzamy sfinalizować w trzecim kwartale bieżącego roku – dodaje Nikodem Iskra.

W trakcie dotychczasowej działalności w regionie krakowskim, Grupa Murapol oddała do dyspozycji mieszkańców blisko 2,2 tys. lokali. Projekty te powstały w różnych częściach stolicy Małopolski, m.in. na Krowodrzy i Azorach oraz w Podgórzu i Bieńczycach, a także w podkrakowskiej Wieliczce. Łącznie w naszych tutejszych inwestycjach zamieszkało ponad 6,5 tys. osób.

Tekst na podstawie informacji prasowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.