Murapol – Nowa Przędzalnia w Łodzi

Murapol – Nowa Przędzalnia w Łodzi

Dodano: 27.07.2018
W kategorii: Informacje z rynku

Kolejne mieszkania trafiły do oferty flagowego łódzkiego projektu nieruchomościowego Grupy Murapol, Murapol Nowa Przędzalnia, realizowanego na terenie dawnej fabryki włókienniczej przy ul. Wróblewskiego. W ramach trzeciego etapu inwestycji zostało udostępnionych 336 lokali o łącznej powierzchni użytkowej sięgającej ponad 15 tys. mkw., które powstaną w czterech 7-kondygnacyjnych budynkach z garażami podziemnymi. Obecnie Grupa jest w trakcie realizacji 4 budynków w ramach dwóch pierwszych etapów inwestycji, która docelowo obejmie 18 obiektów z ponad 1,8 tys. mieszkań.

W ofercie trzeciego etapu inwestycji przy ul. Wróblewskiego dostępne są kawalerki oraz mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe o powierzchni od 25 do 60 mkw. Wszystkie lokale na piętrach będą posiadały balkony, a te na parterze zielone ogródki. Ponadto do dyspozycji zmotoryzowanych mieszkańców zaprojektowano łącznie 336 miejsc postojowych w podziemnej hali garażowej oraz na terenie wokół budynków. Z myślą o najmłodszych przewidziano plac zabaw.

Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy holdingu Murapol.

Wprowadzone dotychczas do oferty dwa pierwsze etapy inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Łodzi, czego wyrazem było tempo wyprzedaży dostępnych w nich mieszkań. W zaoferowanym w bieżącym roku drugim etapie projektu, po trzech miesiącach od momentu startu sprzedaży, pozostała już tylko niespełna 1/3 oferty – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A. –- Jednak o trafności podjętej decyzji biznesowej dot. wejścia na łódzki rynek mieszkaniowy świadczy nie tylko zauważalnie rosnący popyt na lokale mieszkalne, ale także systematyczny wzrost naszych cen transakcyjnych, który pozwala nam konsekwentnie zwiększać marżowość łódzkich projektów. To pokazuje potencjał tego rynku i determinuje nas do dalszego umacniania pozycji rynkowej na nim.– dodaje Nikodem Iskra.

Inwestycja Murapol Nowa Przędzalnia zlokalizowana jest na nieruchomości, na której na przełomie XIX i XX wieku działała fabryka włókiennicza Allarta i Rousseau, zajmująca się produkcją wełnianej przędzy czesankowej. Po dawnym zakładzie pozostała zabytkowa wieża fabryczna oraz budynki kotłowni i blacharni, które zostaną odrestaurowane i adaptowane na lokale handlowo-usługowe. Z kolei nowe budynki mieszkalne, z charakterystyczną ceglaną elewacją, będą swoją architekturą nawiązywały do historii tej części miasta. Docelowo cała inwestycja obejmie 9 etapów, w ramach których powstanie osiedle z 18 budynkami dla ok. 5,4 tys. osób, z placami zabaw, strefami zieleni oraz punktami handlowo-usługowymi.

Tekst na podstawie informacji prasowej. Zdjęcie: materiały prasowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.