Murapol Nowa Przędzalnia z nową ofertą mieszkań

Murapol Nowa Przędzalnia z nową ofertą mieszkań

Dodano: 26.04.2018
W kategorii: Informacje z rynku

Grupa Murapol wprowadziła do sprzedaży 154 mieszkania w drugim etapie projektu Murapol Nowa Przędzalnia, powstającym przy ul. Wróblewskiego w Łodzi. Inwestycja obejmuje dwa 7-kondygnacyjne budynki mieszkalne, w których znajdą się kawalerki, a także lokale 2-, 3- i 4- pokojowe o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 6,5 tys. mkw. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostaną postawione również 52 miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej oraz 148 miejsc naziemnych.

Oferta drugiego etapu inwestycji przy ul. Wróblewskiego obejmuje lokale o najpopularniejszych metrażach, tj. od 26,5 do 56 mkw. Mieszkania na piętrach będą posiadały przestronne balkony, zaś te na parterze ogródki. Autorem projektu architektonicznego inwestycji jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia należąca do Grupy Abadon Real Estate, skupiającej segment doradczo-wykonawczy holdingu Murapol.

Murapol Nowa Przędzalnia powstaje na terenie dawnej przędzalni czesankowej. Dużym atutem tej lokalizacji jest bliskość centrum miasta, a także sąsiedztwo Parku Poniatowskiego oraz innych miejskich terenów zielonych. Docelowo inwestycja ta będzie ośmioetapowym projektem nieruchomościowym, który swoją architekturą wpisze się w industrialny krajobraz tej części Łodzi. Murapol Nowa Przędzalnia obejmie 18 budynków mieszkalnych, w których znajdzie się ponad 1,8 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej blisko 80 tys. mkw. Dostrzegając potrzeby przyszłych mieszkańców inwestycji, deweloper przewidział w ramach powstającego osiedla także przestrzeń pod infrastrukturę handlowo-usługową, która zwiększy komfort życia społeczności powstającego kompleksu mieszkaniowego.

Wstępny harmonogram realizacji drugiego etapu projektu Murapol Nowa Przędzalnia przewiduje rozpoczęcie prac z końcem drugiego kwartału 2018 r., natomiast przekazanie gotowych mieszkań nabywcom nastąpi w trzecim kwartale 2019 r.

– Łódzki rynek mieszkaniowy jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Polsce. To właśnie w tym mieście w ubiegłym roku miały miejsce największe przyrosty w obszarze budownictwa wielorodzinnego – sprzedaż lokali zwiększyła się o ponad 36 proc. r/r, co wykorzystywali deweloperzy, których oferta mieszkań urosła o ponad 50 proc. w stosunku do 2016 roku. Jako jeden z podmiotów aktywnych na łódzkim rynku dostrzegamy ten trend i chcemy w nim uczestniczyć, czego wyrazem jest systematyczne poszerzanie naszej oferty mieszkaniowej w tym mieście. Liczymy, że wprowadzony do sprzedaży drugi etap inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia będzie cieszył się równie dużym zainteresowaniem klientów jak pierwszy, w ramach którego zaoferowane 202 lokale bardzo szybko znalazły nabywców. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol S.A.

Obecnie Grupa Murapol realizuje w Łodzi dwa projekty – Murapol Nowa Przędzalnia oraz Murapol Widzew. Holding przygotowuje także kolejną inwestycję nieruchomościową, obejmującą około 300 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej ok. 13 tys. mkw.

Tekst na podstawie informacji prasowej. Zdjęcie: materiały prasowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.