Nowatorski projekt Boża Krówka – nowość na rynku nieruchomości

Nowatorski projekt Boża Krówka – nowość na rynku nieruchomości

Dodano: 18.01.2013
W kategorii: Ciekawostki

Projekt ma być lekarstwem na zastój w branży. Skierowany do wszystkich uczestników rynku od pierwszego mieszkania po zamianę lub poszukujących dodatkowego dochodu z nieruchomości jest na razie wdrażany w Warszawie. Ale jego prekursor Krzysztof Oppenheim planują ekspansję na inne miasta w kraju.

Jego zdaniem kryzysu na rynku nieruchomości nie ma. Jedynie ceny oferentów są nieadekwatne do możliwości chętnych na zakup mieszkania. „ W Warszawie są osiedla, na których cena ofertowa mieszkań wynosi 9-10 tys. zł/ mkw., a realna wartość to 5-6 tys. zł. Właśnie takie ceny chcemy zaproponować deweloperom, którzy mają problemy ze sprzedażą mieszkań ze względu na nierealne ceny” zapowiada Krzysztof Oppenheim, prezes Nieruchomości Boża Krówka (NBK).

Prezes agencji NBK zapewnia, ze jego ofercie będą propozycje sprzedających o przynajmniej 5 proc. niższe od podobnych w danym regionie miasta. Jednym z programów którym chce do siebie zachęcić NBK jest „Rodzina na większym”. Chodzi w nim o oddanie w rozliczenie posiadanego mieszkania na poczet nabywanego na nowo. W ofercie NBK jest również „Ulepszona Hipoteka Odwrócona” , która ma pomóc w zamianie osobom posiadającym większe mieszkanie na mniejsze i uzyskanie dopłaty w gotówce. W swoich planach NBK ma również chęć nakłonić do współpracy deweloperów, którzy mieliby umieścić w ofercie agencji inwestycje zakończone a także ci, którzy mają kłopoty z płynnością w biznesie. W swoim logo NBK ma biedronkę co ma się kojarzyć z discount-em ofertowym.

Możliwość komentowania jest wyłączona.