Pełczyńskiego 20C z pozwoleniem na użytkowanie

Pełczyńskiego 20C z pozwoleniem na użytkowanie

Dodano: 6.08.2019
W kategorii: Informacje z rynku

Zbudowany na warszawskim Bemowie budynek przy ul. Gen. Tadeusza Pełczyńskiego 20C uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Jego projekt powstał w pracowni architektonicznej MAAS Projekt, generalnym wykonawcą była firma NC Construction, deweloperem jest NC Investment. Obiekt oferuje 36 mieszkań na siedmiu kondygnacjach nadziemnych. Część garażowa obejmuje dwie kondygnacje podziemne. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniosła 1811 mkw. Największe z nich mają 90 mkw.

Zakończenie inwestycji komentuje prezes NCI Piotr Laszkiewicz: „Cieszy mnie bardzo, że kolejny oddany budynek wyróżnia się estetycznie i funkcjonalnie na tle otaczającej zabudowy. To zasługa przede wszystkim dobrego projektu. Ale ten powstał dzięki precyzyjnie nakreślonym przez nas kryteriom. NC Investment wymyka się prostej kategoryzacji w ramach sektora deweloperskiego. Zawsze podkreślamy, że naszym klientom oferujemy w budowanych przez nasz obiektach mieszkaniowych część rozwiązań architektonicznych, technologicznych i funkcjonalnych typowych wyłącznie w budownictwie dla »klienta premium«, ale nie za kwoty typowe właśnie dla tego sektora deweloperskiego, lecz za niższe. Zdecydowanie stawiamy na jakość mieszkań i zagospodarowania działki wokół budynku – nie na maksymalizację PUM. Stawiamy na komfort psychiczny naszych klientów, dlatego nigdy nie budujemy w ostrych granicach działek, ale dajemy przestrzeń także na część zieloną inwestycji. Od lat widzimy, że wśród klientów jest to wysoce doceniane w naszej pracy. Pełczyńskiego 20C to koronny na to dowód”.

Mieszkania w budynku mają wysokość 2,75 m. Wysięg balkonów wynosi 2 m. Powierzchnia balkonów w niektórych mieszkaniach dochodzi do 30 mkw. W garażach nie ma platform do parkowania piętrowego – rzecz zawsze traktowana z dużą awersją przez użytkowników obiektów budowlanych. Winda samochodowa do kondygnacji garażowych pochodzi od najbardziej renomowanego światowego producenta. Dodatkowo, dla wygody mieszkańców, towarzyszy jej sterowana pilotem obrotnica na wypadek, gdyby większy samochód miał problem z parkowaniem. Także ona pochodzi od najlepszego producenta tego typu rozwiązań garażowych. Wszystkie wymienione czynniki nie są typowe w budownictwie mieszkaniowym dla przeciętnego odbiorcy.

Realizację inwestycji i jej komercjalizację z ramienia NCI relacjonuje Project Manager Eryk Zieliński: „Nasza firma ma stałą grupę klientów, która bacznie obserwuje nasze idee i jakość naszego budownictwa. Pierwsze rezerwacje na mieszkania przy Pełczyńskiego 20C odnotowaliśmy zanim na dobre rozpoczęła się budowa. Budynek ten już u zarania wzbudzał olbrzymie zainteresowanie, gdy tylko prezentowaliśmy go na targach mieszkaniowych zaledwie w fazie graficznej. W trakcie realizacji inwestycji nic się nie zmieniło – nasza kadra menedżerska była odwiedzana na budowie przez osoby prywatne z komentarzem, że jest to najładniejszy budynek w okolicy i zupełnie inny pod kilkoma względami. Bez żadnych działań reklamowych, marketingowych budynek »sam się skomercjalizował«, gdyż po prostu ufa się w nasze rozwiązania architektoniczne i funkcjonalne. Przy wielu niespotykanych w przeciętnym budownictwie czynnikach udało nam się utrzymać bardzo racjonalne ceny metra kwadratowego mieszkań”.

Średnia cena metra kwadratowego dla mieszkań o powierzchni poniżej 60 mkw wyniosła ok. 8500 zł; średnia cena dla mieszkań powyżej 60 mkw osiągała ok. 8000 zł/mkw. Konstrukcja budynku była tak pomyślana, aby umożliwiała nabywcom mieszkań zmianę ich układów funkcjonalnych w stosunku do projektu bazowego. Możliwość tę klienci wykorzystywali. W budynku i na działce trwają ostatnie prace porządkowe. Odbywają się już pierwsze odbiory mieszkań i przekazywanie kluczy.

 Za trzy tygodnie NCI opuszcza plac budowy. Jakość budynku charakteryzuje kierownik budowy z ramienia NC Construction Mateusz Bereda: „Na tle przeciętnego krajowego budownictwa mieszkaniowego Pełczyńskiego 20C wyróżnia się wieloma czynnikami. Poczynając od zewnątrz – wykonaliśmy niezmiernie czasochłonną elewację wymagającą dużej kultury technicznej. Nic tam nie jest »od szablonu«, przeciwnie, jest to swoiste rękodzieło z każdą płytką kładzioną ręcznie i ze starannie robionymi fugami. Atrakcyjna jest także architektura części wspólnych, gdzie drewno pochwytów, portali drzwiowych i windowych oraz okleina drzwi nadają wnętrzom dobry styl. Olbrzymią wagę przyłożono do ciszy w budynku. Z RFN sprowadzono do części wspólnych specjalne sufity podwieszane o wysokiej izolacyjności akustycznej. To kolejny bardzo czasochłonny w realizacji element tego budynku. Jego izolacyjność akustyczna jest systemowa. Składają się na nią także trzyszybowe okna, a w ramach wentylacji nawietrzaki glifowe z pięciostopniową regulacją i podwyższoną izolacyjnością akustyczną. Są to rzeczy niespotykane w przeciętnym budownictwie mieszkaniowym. Do użytku oddajemy mieszkańcom budynek także ponadstandardowo bezpieczny. Tej wielkości budynki nie mają instalacji przeciwpożarowych. Musi ona występować dopiero wówczas, gdy budynek ma więcej niż jedną kondygnację garażową. Z tego zapisu prawnego w pełni skorzystają mieszkańcy Pełczyńskiego 20C otrzymując od inwestora tego typu system. Kończymy obecnie zagospodarowanie części zielonej i mamy olbrzymią satysfakcję, że z najwyższą troską przesadzony przez nas na tej działce 29-tonowy dąb szypułkowy przyjął się i po 18 miesiącach w nowym miejscu ma się dobrze”.

Tekst na podstawie informacji prasowej.  Zdjęcia: materiały prasowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.