Polnord sprzedał ponad 80 % mieszkań w I etapie Tęczowy Las II w Olsztynie

Polnord sprzedał ponad 80 % mieszkań w I etapie Tęczowy Las II w Olsztynie

Dodano: 24.11.2017
W kategorii: Informacje z rynku

Polnord przekroczył 80 proc. sprzedaży mieszkań w budynku nr 8 osiedla Tęczowy Las II w Olsztynie. Z 87 oferowanych lokali do nabycia pozostało tylko 17 mieszkań w atrakcyjnych cenach. Na wybrane czteropokojowe lokale Polnord przygotował wysokie rabaty.

Inwestycja Tęczowy Las II to realizowany obecnie kolejny etap osiedla położonego kilkaset metrów od jeziora Bartąg, z dobrym dostępem do centrum Olsztyna rozbudowywaną ulicą Płoskiego. Klienci doceniają lokalizację osiedla, a także wysoką jakość wykonania budynków, modernistyczną architekturę idealnie wkomponowaną w otaczający krajobraz, szeroki wybór metraży lokali oraz zaprojektowane na planach prostokątów ustawne i przestronne pokoje. Osiedle jest przyjazne rodzinom, ma, pełne barw i estetycznych elementów małej architektury, wewnętrzne dziedzińce, a także duży i znakomicie wyposażony plac zabaw dla dzieci w każdym wieku.

Klucze do mieszkań w pierwszym z sześciu budynków, z jakich będzie się składać Tęczowy Las II, nabywcy odbiorą w II kwartale 2018 roku. To 4-piętrowy obiekt, wyposażony w podziemną halę garażową, windę oraz wideo-domofony we wszystkich lokalach. Z wyższych pięter rozciąga się widok na jezioro Bartąg. W sprzedaży pozostało w tym budynku już tylko 17 mieszkań. W ofercie są jeszcze jednopokojowe kawalerki o pow. 37 m kw., mieszkania dwupokojowe o pow. od 50 do 52 m kw. oraz czteropokojowe – od 89 do 92 m kw. Klienci, którzy zdecydują się na zakup wybranych lokali czteropokojowych mogą liczyć na atrakcyjny rabat. Możliwości aranżacyjne największych lokali zwiększają dodatkowo przestronne antresole.

– Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu osiedla, wszystkie budynki drugiego etapu Tęczowego Lasu zostały bardzo starannie zaprojektowane i powstaną z najwyższej jakości materiałów. Aktualnie w ofercie posiadamy także lokale powstające w budynku nr 7, który zostanie oddany pod koniec 2019 roku. Sąsiedztwo w pełni już zrealizowanego pierwszego etapu osiedla zapewni mieszkańcom dostęp do urządzonej już infrastruktury wewnętrznej oraz licznych punktów usługowych – mówi Wioletta Kleniewska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Polnord S.A.

Przemyślana oferta Grupy Polnord, wpisująca się w oczekiwania nabywców lokali, pozwoliła Spółce już drugi raz w tym roku ustanowić historyczny rekord kwartalnej sprzedaży mieszkań. W III kw. br. Polnord zakontraktował aż 383 lokale, poprzedni rekord został ustanowiony w I kw. br. i wynosił 335 mieszkań.

– Tegoroczna rekordowa sprzedaż to kolejny etap realizacji założeń, przyjętych w strategii Polnordu na lata 2016-2019. W pierwszych trzech kwartałach tego roku sprzedaliśmy 1034 mieszkania, to ponad 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i o 10 lokali więcej niż w całym roku ubiegłym. W bieżącym roku Grupa Polnord wprowadzi do sprzedaży ponad 1700 lokali na największych rynkach mieszkaniowych w Polsce. Konsekwentnie realizujemy obrane cele strategiczne, ukierunkowane na zaspokojenie bieżących potrzeb rynkowych. Dążymy do zapewnienia pełnej satysfakcji naszych klientów, akcjonariuszy i kontrahentów  – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord SA.

Tekst na podstawie informacji prasowej. Zdjęcie: materiały prasowe

Możliwość komentowania jest wyłączona.