Rekordowy rok Polnordu. Spółka sprzedaje i buduje najwięcej mieszkań  w swojej  40-letniej historii

Rekordowy rok Polnordu. Spółka sprzedaje i buduje najwięcej mieszkań w swojej 40-letniej historii

Dodano: 9.01.2018
W kategorii: Informacje z rynku

Według danych ważonych udziałem Polnord w spółkach zależnych w 2017 roku Grupa zawarła umowy sprzedaży 1389 lokali. Jest to najwyższy wynik w 40-letniej historii Spółki i stanowi wzrost o ponad 35 procent w stosunku do roku 2016, w którym Polnord zakontraktował 1024 lokale. Polnord ustanowił także rekord w liczbie mieszkań wprowadzonych do sprzedaży uruchamiając w ubiegłym roku projekty wzbogacające rynek o prawie 1700 lokali.

W IV kwartale 2017 r. Polnord zakontraktował 355 lokali, co oznacza wzrost o ponad 47 proc. rdr. oraz utrzymanie sprzedaży na poziomie zbliżonym do rekordowego III kw., kiedy nabywców znalazły 383 mieszkania z oferty Grupy.

– Polnord w pełni korzysta z hossy, jaka wciąż panuje na rynku deweloperskim. Rok 2017, w którym Spółka obchodziła 40-lecie istnienia, zapisze się na trwałe w jej kronikach dzięki nienotowanym nigdy wcześniej poziomom sprzedaży. Aktualny wynik przybliża nas do zapisanego w strategii Polnordu założonego celu sprzedaży 1500 lokali w 2019 roku. Spółka dysponuje dużym bankiem ziemi, który jest na bieżąco uzupełniany o nowe, atrakcyjnie położone działki w największych polskich aglomeracjach. Nasze działania ukierunkowane są na zapewnienie dalszego wzrostu wyników Spółki nawet w obliczu prognozowanego przez ekspertów schłodzenia rynku – mówi Dariusz Krawczyk, Prezes Zarządu Polnord SA.

W wyniku finansowym za 2017 rok ujętych zostanie 1126 lokali (dane ważone udziałem Polnord), co stanowi wzrost o ponad 33 proc. w stosunku do roku poprzedniego, kiedy Polnord podpisał akty przeniesienia własności na nabywców 843 lokali.

Rekordowy wynik sprzedaży jest przede wszystkim efektem skutecznie przeprowadzonej restrukturyzacji Spółki, w tym właściwej strategii sprzedażowej oraz dużej aktywności Grupy Polnord w przygotowywaniu nowych inwestycji. Wg danych ważonych udziałem Polnord Spółka od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku wprowadziła na rynek 1650 lokali, co stanowi historyczny rekord i jest zwiększeniem podaży aż o 688 lokali w stosunku do oferty wprowadzonej w roku poprzednim.

Polnord SA to wiodąca na polskim rynku firma z 40-letnim doświadczeniem w działalności deweloperskiej, inwestycyjnej i budowlanej. Od 1999 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest członkiem-założycielem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, którego celem jest promowanie kodeksu dobrych praktyk w relacji klient – deweloper. Polnord SA, właściciel największego, wśród polskich deweloperów notowanych na GPW, banku ziemi, realizuje projekty budowlane w Warszawie, Łodzi, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. W ofercie Spółki znajdują się gotowe mieszkania, apartamenty i lokale usługowo-biurowe dla wszystkich, którzy cenią staranny dobór lokalizacji, najwyższą jakość wykonania oraz pewność i bezpieczeństwo inwestycji.

Tekst na podstawie informacji prasowej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.