ROBYG: IV etap Osiedla Kameralnego z pozwoleniem na użytkowanie

ROBYG: IV etap Osiedla Kameralnego z pozwoleniem na użytkowanie

Dodano: 14.12.2017
W kategorii: Informacje z rynku

Grupa ROBYG otrzymała pozwolenie na użytkowanie czwartego etapu Osiedla Kameralnego. Oznacza to, że w najbliższym czasie nastąpi przeniesienie prawa własności na klientów, którzy zakupili mieszkania w tym budynku. W czwartym etapie zostało wybudowanych 40 lokali o metrażach od 41 m2 do 91 m2. Osiedle Kameralne to zespół nowoczesnych budynków, położonych w historycznej części Bemowa – Jelonkach. Cały projekt składać się będzie w sumie z około 900 lokali w 8 etapach – z czego już 4 zostały ukończone. Łączna powierzchnia inwestycji to ok. 49 tys. m2.

ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje na: Bemowie, Mokotowie, Woli, bliskim Tarchominie, Żoliborzu oraz w Ursusie i Wilanowie, a wkrótce planuje uruchomienie kolejnych projektów.

-Uzyskane pozwolenie na użytkowanie przybliża Grupę ROBYG do planowanego terminu realizacji całej inwestycji. Cały projekt będzie docelowo składał się z ok. 900 lokali – z czego ukończonych jest już ponad 400. To istotne z punktu widzenia działalności deweloperskiej, ponieważ oznacza realizację założonych przez Zarząd celów. Tym samym przybliża to też spółkę do założonego na ten rok pułapu 2500 lokali uznanych w przychodach. Istotna jest również dalsza koncentracja uwagi na umacnianiu partnerskiej relacji z klientami, co przekłada się na ich zadowolenie oraz zaufanie, a to z kolei owocuje bardzo dobrymi wynikami kontraktacji. Po 3 kwartałach 2017 ROBYG zanotował kontraktację na poziomie 2702 lokali, co przybliża Grupę ROBYG do realizacji celu jakim jest 3400 lokali w całym 2017 roku. W nadchodzących miesiącach ROBYG systematycznie będzie uzyskiwał więc kolejne pozwolenia na użytkowanie, co oznacza bardzo duży potencjał uznań w przychodach na 2018 rok i kolejne kwartały – mówi Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Grupa ROBYG narastająco po trzech kwartałach 2017 roku odnotowała przychody w wysokości 350 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 47 mln zł. Spółka podwyższyła prognozę na 2017 roku – dotyczącą zysku netto – do poziomu 105 mln zł i przewiduje uznanie w przychodach ok. 2500 lokali.

Tekst na podstawie informacji prasowej. Opracowanie: Ochnik Development. Zdjęcie: materiały prasowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.