Victoria Dom liderem wśród warszawskich deweloperów

Victoria Dom liderem wśród warszawskich deweloperów

Dodano: 15.04.2020
W kategorii: Informacje z rynku

Victoria Dom osiągnęła w pierwszym kwartale br. sprzedaż na poziomie 593 mieszkań i tym samym została zdecydowanym liderem wśród największych deweloperów działających w Warszawie. Zgodnie z najnowszym raportem firmy redNet Consulting udział spółki w warszawskim rynku pierwotnym wyniósł 9,25%.

Victoria Dom w pierwszym kwartale br. została najczęściej wybieraną firmą deweloperską przez warszawskich klientów. Spółka sprzedała w tym okresie 593 lokale zajmując tym samym pierwsze miejsce w najnowszym rankingu opracowanym przez firmę redNet Consulting, obsługującą rynek nieruchomości mieszkaniowych. Udział Victoria Dom w warszawskim rynku pierwotnym wyniósł aż 9,25%, co oznacza że niemal co dziesiąte mieszkanie zakontraktowane w pierwszych trzech miesiącach tego roku pochodziło z szerokiej oferty dewelopera.

„W pierwszym kwartale br. kontynuowaliśmy wieloletni już trend wzrostowy osiągając regularnie nowe rekordowe poziomy sprzedaży. Uzyskaliśmy w tym okresie również niespotykany na rynku wzrost liczby zawartych umów o ponad 60% w ujęciu rok do roku. To zapewniło nam osiągnięcie po raz pierwszy w historii pozycji lidera w rankingu redNet. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Victoria Dom stała się firmą pierwszego wyboru wśród warszawskich klientów. Wybierają oni przede wszystkim funkcjonalne mieszkania w dobrej lokalizacji, świetnie skomunikowanej z innymi częściami miasta. Nasza oferta jest bardzo dobrze dopasowana do oczekiwań i ich możliwości finansowych. Polacy wierzą także, że inwestycja w dobrze zaprojektowane mieszkanie jest jedną z najlepszych lokat pieniędzy również w okresie pandemii koronawirusa Covid-19 z jaką mamy obecnie do czynienia.”- powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Na koniec minionego kwartału Victoria Dom utrzymywała w sprzedaży 500 mieszkań, zajmując w rankingu 5. miejsce według kryterium najwyższej liczby oferowanych przez deweloperów lokali w Warszawie. „Cały czas posiadamy w realizacji bardzo szeroką ofertę bardzo atrakcyjnych mieszkań w różnych rejonach Warszawy. Ze względu na sytuację pandemii z ostrożnością podchodzimy do wprowadzania nowych projektów. Tempo w tym zakresie będzie zależało od sytuacji na rynku, popytu klientów ale również od polityki banków w zakresie finansowania nabywców. Potencjał do dalszego dynamicznego rozwoju utrzymujemy na wysokim poziomie. Posiadamy bogaty bank ziemi, na którym możemy realizować inwestycje deweloperskie przez co najmniej kolejnych kilka lat” – dodał Waldemar Wasiluk.

Victoria Dom zapewnia jednocześnie, że realizacja wszystkich projektów deweloperskich przebiega normalnie. Nie ma zagrożeń w dotrzymywaniu planowanych terminów zakończenia inwestycji
i przekazywania gotowych mieszkań klientom.

Tekst na podstawie informacji prasowej. Zdjęcie: materiały prasowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.